Aasta muusik 2022 on tšellist Marcel Johannes Kits
19. detsember 2022

Aasta muusik 2022 on tšellist Marcel Johannes Kits

Eesti Rahvusringhäälingu aasta muusiku tiitli pälvib tänavu tšellist Marcel Johannes Kits. Aasta muusiku auhind antakse Marcel Johannes Kitsele üle 5. jaanuaril kell 19 toimuval kontserdil, mida saab otsepildis jälgida Klassikaraadios ja Jupiteris.
Aasta muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud sealjuures tihedat koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga.

Berliinis õppival noorel tšellistil Marcel Johannes Kitsel on olnud erakordne aasta. Eesti muusikapublik jälgis suure kaasaelamisega Marcel Johannes Kitse jõudmist kuninganna Elisabethi konkursi finaali. Kõrge saavutuse järel ootasid noort tšellisti koos Belgia Rahvusorkestriga paljud maailma kontserdisaalid. Koos Triin Ruubeliga esines ta solistina Eesti Festivaliorkestri ja Paavo Järvi kontserdireisil Lõuna-Korea linnades. Hiljuti debüteeris ta Euroopa mainekaimal kontserdilaval, Berliini Filharmoonias.

Marcel Johannes Kits on õppinud legendaarse tšellopedagoogi Laine Leichteri ja Mart Laasi juures. Praegu jätkab ta õpinguid Jens Peter Maintzi juhendamisel Berliini kunstiülikoolis. Marcel mängib Cremona meistri Francesco Ruggeri 1674. aastal valmistatud tšellol, mille on talle usaldanud Saksamaa pillifond Deutsche Stiftung Musikleben.

Loe edasi: https://kultuur.err.ee/1608824881/aasta-muusik-2022-on-tsellist-marcel-johannes-kits

Hoolime oma inimestest ja pingutame selle nimel, et luua keskkond, kus igaüks tunneks ennast hästi ja hoituna!

Liitu meiega!